1960 yılında Adana'da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve lise eğitimini Adana'da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimini Ankara ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünde almıştır. Mesleki hayatına ilk olarak Atatürk Barajında başladıktan sonra, uzun yıllar çalışacağı Mert Teknik A.Ş. firmasına geçmiştir. Bu firmada 1988-2010 yılları arasında Adana Bölge Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Emekli olduktan sonra, 2010 yılı Nisan ayında Güney Hidropar firmasını kurarak, BOSCH Rexroth Ana Bayiliğini almıştır.Yıllar boyunca sektördeki deneyimlerini kendi firmasına ve çalışanlarına aktararak Güney ve Güneydoğu bölgesinde, bu sektörün lokomotifi olmayı başarmıştır.

Sektörde, ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlayan Mevlüt ATALMIŞ , geliştirdiği ticari çalışmaları, ticari zekası ve insani ilişkileri ile başarılarını devam ettirmiştir.Yakın çevresinde de işine duyduğu bağlılıkla ve yatırımcı kişiliği ile tanınan kurucumuz, Gaziantep'te de merkez firmanın bir şubesi olarak 2015 yılı Nisan ayında Hidropar Güney firmasını kurmuştur.Mevlüt ATALMIŞ; kazandığı başarılarla, kendini sektöre adamış ve çevresi tarafından da sevilen bir kişi olmuştur.

Evli ve bir erkek, bir kız iki çocuk babası değerli kurucumuz Mevlüt Atalmış 21 Kasım 2018 tarihinde ani bir şekilde aramızdan ayrılmıştır. Yeri doldurulamayacak iş insanı, yardımsever kurucumuzu daima saygı ve sevgiyle anacağız.

Mevlüt ATALMIŞ
Makine Mühendisi
  • Güney Hidropar

    Firmamız, Bosch Rexroth Hidrolik, Pnömatik, Doğrusal Hareket, Montaj Teknolojisi, Elektrik Tahrik ve Kontrol Sistemleri ile bunlardan oluşan mekatronik alanında, proje ve sistem mühendisliği çalışmalarını yoğunlaştırmış olup, bölgesindeki tüm müşterilerine güçlü stokları ve bayilik organizasyonu ile yedek parça, proje ve servis hizmeti sunmaktadır.

  • İletişim
  • Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. Vilayet Apt. No:123/A Seyhan / ADANA
  • info@guneyhidropar.com
  • 0 (322) 351 51 00
Tüm hakları saklıdır. © 2020 Tasarım ve Kodlama : 2 ADAM YAZILIM